Murat Han

1975 tarinde Erzincan’da doğmuştur. Murat Han Lisede okuduğu yıllarda tiyatroyu kafasına koymuş ve bu yolda ilerlemek konusunda ciddi kararlar almıştır. Biriktirdiği parası ile Yurt dışına giderek orada oyunculuk eğitimi almak istemiştir.

1998 yılında ise Los Angeles’ e gitmiştir. Los Angeles’e gittiğinde geçimi sağlamak için bir restoranda garsonluk yapmıştır. Hayal ettiği dünyanın aslında sadece rüyadan ibaret olduğunu kısa sürede fark eden Murat Han yanlışını kısa süre içerisinde fark ederek ülkesine geri dönmüştür. Türkiye’ye gelerek Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Tiyatro bölümünden mezun olmuştur.

Öğrencilik kariyerini başarılı bir şekilde bitiren ünlü oyuncu Murat han beyaz perde de Özgü Namal ile oynadığı Mutluluk filminde oldukça başarılı olmuş ve Altın Portakal ödülünü almaya hak kazanmıştır. Daha sonrasında Ömre bedel adlı dizisinde Cesur adlı karakteri başarılı bir şekilde canlandırmıştır. Dizilerde ve filmlerde hep sert görünümü ile dikkat çeken Murat han gerçek hayatında oldukça esprili ve sıcakkanlı bir kişiliğe sahiptir. Yapılan röportajlarda bu sıcakkanlılığı oldukça dikkat çekmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir