Nurgül Yeşilçay 26 Mart 1976 yılında Afyon da doğmuştur. Orta okul ve lise eğitimini İzmöir de tamamladı. Lise eğitiminin bitmesinin ardından Eskişehir Anadolu Üniversitesi tiyatro bölümünü kazandı.  Üniversite eğitimi aldığı sırada dizi teklifi aldı ve İkinci Bahar dizisinde Gülsüm rolünde yer almıştır.

2002 yılında Çağan Irmak ‘ın yönettiği Asmalı Konak dizisinde rol almıştır. Nurgül Yeşilçay bu dizi ile kendini herkese tanıtmıştır. Nurgül Yeşilçay 2005 yılında 12.Adana Altın Koza Film Festivalinde ödül almıştır. 2002 yılında başladığı dizi hayatında oldukça başarılı oluştur. 2004 yılında aynı dizide rol aldığı Cem Özer ile Dünya evine girmişlerdir. İlk başlarda mutlu olan çift bazı nedenlerden dolayı 2011 yılında evliliklerine son vermişlerdir. Nurgül yeşilçay bu arada dizi çekimlerine ara vermeden devam etmiştir.

Günümüzde ise Sulatan dizisine hazırlanmaktadır. Sulatan dizisinde Sultan karakterini canlandıran Nurgül Yeşilçay yakında Kanal D ekranlarında sevdikleriyle buluşacak. Bu dizi tutulacak gibi gözüküyor. Nurgül Yeşilçay özel hayatını medyadan gizlemektedir. Nurgül Yeşilçay ‘ı sosyal paylaşım sitelerinden takip edebilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir