Başkan Barack Obama, Salı günü beyin hastalıklarının anlaşılması ve tedavisi artırma umuduyla insan beyninin “muazzam gizem” kilidini açmak için 100 milyon dolarlık bir girişimi açıkladı.
“Ya bilgisayarlar düşüncelerimizi cevap verebilecek Veya dil engelleri yıkılıyor gelebilir Veya milyonlarca Amerikalı aniden bu alanlarda yeni iş bulma olsaydı – bu projeye yatırım için seçtim çünkü işleri biz bile henüz hayal değil? ? Bu bizim hayal ediyorsun. İşte biz için umut budur geleceği, “cumhurbaşkanı Beyaz Saray’ın Doğu Odaya bir olay dedi.
Inisiyatif, yenilikçi Neurotechnologies veya BEYİN ilerlemek sayesinde Beyin Araştırmaları dublaj, “Araştırmacılar, tedavi tedavi, ve hatta Alzheimer hastalığı, epilepsi ve travmatik beyin hasarı gibi beyin hastalıkları önlemek için yeni yollar bulmak yardımcı olmaktır,” Beyaz Saray dedi Olay öncesinde yayınlanan bir açıklamasında.
“Kilidi bekleyen bu büyük sır yoktur,” Obama, “dedi ve BEYİN Girişimi bilim adamları eylem beynin bir dinamik resim almak ve daha iyi öğrenme şeklimizi biz nasıl düşündüklerini anlamak ve gereken araçları vererek bu değişecek ve biz hatırlıyorum Ve bu bilgiyi nasıl olabilir -. olacak – dönüştürücü “.
Beyin Aktivitesi Harita ardındaki beyinler
Beyin Haritalama: Üst beyin bilimci ‘kalp filozof’ olduğunu
Obama gelecek hafta Kongre’ye gönderdiği bütçe 100 milyon dolar fon talep edeceğini söyledi. Her iki taraf önemli harcama kesintileri arıyorlar bir ortamda, harcama belirsiz bir resepsiyon ile karşı karşıya.
Yaptığı konuşmada, Obama finansman, araştırma seviyelerini artırmak için bu yılın başlarında yapılan bir söz doğrultusunda olacağını söyledi.
Şubat ayında Birliğin Durumu konuşmasında, o “biz en iyi ürün yapmak istiyorsanız, biz de iyi fikir yatırım gerekiyor”, dedi ve Alzheimer yanıtlarını açmak için insan beyninin haritalama bilim adamları “değinmiştir. ”
Beynin çalışma para Ulusal Sağlık Enstitüleri, Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı ve Ulusal Bilim Vakfı tarafından yapılan araştırma destekleyecektir.
Araştırma federal araştırma kurumları ve özel sektör ortakları hem de içerecektir.
Önemli bir amaç ortaya koymaktır “bireysel beyin hücreleri ve karmaşık nöral devrelerin düşünce hızında nasıl etkileşimde,” Beyaz Saray söyledi.
Beyin haritası aklın sırlarını kilidini istiyor
“Bizim nihai hedefi insan beyni ve onun anlayış derin bir anlayış,” Arati Prabhakar, Savunma İleri Araştırma Projeleri Ajansı müdürü, gazetecilere bir konferans çağrısında söyledi.
Aynı çağrı olarak, Sağlık Müdürü Francis Collins National Institutes “, çok hızlı bir şekilde birlikte geliyor teknoloji alanındaki gelişmeler mümkün beyinde neler olup bittiğini bakmak için yapmak” olduğunu söyledi ve araştırma “bize başarabilirsiniz inanmak için neden Çok dramatik bir şey. ”
Umut bu yeni teknolojilerin beyin bilgi ve nasıl davranış bağlantılı işler nasıl içgörüler sağlayacaktır olmasıdır.
“Biz bu gizemleri çözmek için denemek için bu iddialı proje aracılığıyla hedefliyoruz” Collins dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir