Başkan Barack Obama, silah kontrolü üzerindeki olası “güçlü bill” imzalanması üzerine ayarlanır, bir Beyaz Saray yardımcısı sulandırmıyoruz mevzuat korkular ve evrensel arka plan kontrolleri arasında jettisoning ortasında Pazar söyledi.

Kongre gündeminde üst silah mülkiyeti konusunda Amerika’nın en gevşek yasa üzerindeki tartışmalar ile Pazartesi günü bu bahar tatili dönmek kaynaklanmaktadır.

Bir saldırı silahları suda görünüşte ölü yasağı ile, odak Washington Tüm ateşli silahlar alımları için arka plan kontrolleri genişletmek için yasalar yoluyla zorlayabilir konusunda olduğunu.

Amerikalıların yaklaşık% 90 tarafından desteklenen rağmen, arka plan kontrolleri ana, Cumhuriyetçi milletvekilleri de, gelen şiddetli muhalefet yüz muhtemeldir.

Uzun süren görüşmeler rağmen, Demokrat liderler Senato ile ölçü geçişi görecek bir anlaşma henüz.

Dan Pfeiffer, cumhurbaşkanı üst düzey danışmanlarından, 20 çocuk ve altı yetişkin Aralık ayında bir okul katliamında ölen Newtown, ve aileleri sırtlarını dönüm Cumhuriyetçiler, Bu Hafta ABC’nin üzerine sanık konuşan.

“Birliğin durumu esnasında, zaman – seyirci Newtown aileleriyle – Kongrenin her bir üyesi ayağa kalktı ve cumhurbaşkanının bu tedbirler üzerinde yukarı veya aşağı oy için çağrıldığında alkışladı.

“Kameraları kapalı ve onlar karşısında Newtown ailelere bakmak zorunda değildir Şimdi, şimdi o sert ve haydut yapmak istiyorum,” dedi.

Pro-gun milletvekilleri ABD’nin silah kanunları sıkma herhangi Senato tartışma geciktirmek için yemin ettim. Sıkı mülkiyet yasaları savunan kişilerin korku Kongresi ile bir şey almak için bir teklif, Demokratlar çok ileri gitmek ve daha fazla fatura sulandırmak olabilir olmasıdır.

Mevcut Beyaz Saray Öneriye göre, arka plan kontrolleri silah gösterileri veya çevrimiçi de dahil olmak üzere tüm özel satış kapsayacak şekilde genişletilecektir. Şu anda sadece kayıtlı silah mağazalarını satın olanlar kaplıdır.

Satıcılar da arka plan kontrolleri yapılmıştır emin olmak için, tüm alımları kayıtları oturum açması gerekir.

Ama Ulusal Tüfek Derneği (NRA) tarafından öncülük yanlısı silah lobisi, bir hükümet uzanmayın olarak öneriyi saldırdı.

Obama zaten Kongresi destek eksikliği nedeniyle görevden olmuştur önerilen bir saldırı silahları yasağının yanı sıra, konuyla ilgili bir yukarı veya aşağı düz oy çağrısında bulundu.

“Elimizden gelenin en güçlü fatura almak için denemek için gidiyoruz ve biz bir olamaz hiçbir neden yok.”: Obama arka plan kontrolleri içermiyordu bir anlaşma imzalaması istiyorsunuz Sorular, Pfeiffer dedi

Konuyla ilgili tekrar basıldığında, Beyaz Saray danışmanı odağı olduğunu söyledi “Şu anda biz Senato geleni fatura almaya çalışırken, ve onun odak noktası”.

O sulanan tasarıyı Amerikan halkına bir “hayal kırıklığı” olacağını da sözlerine ekledi, çoğunluğu-olurdu silah sahiplerinin üzerinde daha fazla arka plan kontrolleri desteklenmektedir.

Anti-gun eylemciler az hukuk anlamlı bir değişimin daha son 12 ay içinde kütle çekim izleyen bir dizi kaçırılmış bir fırsat temsil edeceğini şey ileri sürerek gitti.

“Biz konularda bir oy istiyoruz, biz onlar tanınmaz olduğunu bu yüzden onları sulandırmıyoruz istemiyorum,” Josh Horwitz, Gun Şiddete Dur Koalisyonu icra direktörü söyledi.

Diye ekledi: “onlar için oy yapamıyorsanız, Amerikan halkı bu konuda onları yargılamak izin bir dumbed aşağı tasarının bu sonucu olmasına izin vermeyin..”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir