Komiteler önde Hafta

Kraliçe’nin Konuşma ve Whitsun girinti arasındaki kısa dönemde, ihtisas komisyonlarının konuların etkileyici bir dizi faaliyet adil bir miktar tıkınma vardır.

Haftanın Benim iki alır Same Sex Marriage Bill (Salı) İnsan Hakları Komitesi oturumunda, ve Perşembe günü vergiden kaçınma üzerinde Kamu Hesapları Komitesi işitme vardır.

Orada zaten soruşturma havai fişek olmuştur ve daha beklenebilir. Ilginç sonuçlar yaratacaktır – IPSA ve güçlendirici milletvekilleri üzerinde – Ama hemen hemen her komite iç Commons şeyler bile önemli ve bir şey yapıyor gibi görünüyor.

İşte haftanın hatlarıyla açıklanmıştır:

Pazartesi

(1:45 de) Toplumlar ve Yerel Yönetimler Komitesi, özel kiralık konut sektörü ile ilgili delil toplamak için Leeds ‘belediye binası için kapalıdır. Bir önemli konu etkisini büyük öğrenci nüfusu olacaktır – yani ‘studentification’ çağırdı. Tanıklar yerel konseyler ve Ulusal Öğrenci Birliği içerir.

Yeni bölgeselleĢmiĢ Atış Kontrol sistemi oluşturmak için girişimi – Kamu Hesapları Komitesi önce başka bir kamu harcamaları fiyasko (15:15 de) var. Ulusal Denetim Ofisi, hükümet harcamaları Watchdog, proje elde orijinal hedefleri hiçbiri, ve harcanan £ 469m en az 2010 yılı Aralık ayında sona olduğunu komiteye yeni bir muhtıra söyledi. Toplumlar ve Yerel Yönetimler Bölümü, Sir Bob Kerslake, az Daimi Sekreteri üst düzey yangın subayların yanında kanıt verir.

Ulaştırma Komitesi (04:05 de) havacılık sektörünün kayıt da dahil olmak üzere engelliler için ulaşım erişim bakarak devam ediyor. Ve devlet bakanı, mutemet General Francis Maude, hükümetin temel kulübesindeki makineleri (16:45 de) kamu hizmeti ve devlet ihaleleri geleceği konusunda Kamu Yönetimi Komitesi’ne kanıt verir

Salı

Önemli duruşma her türlü ile, komite koridor üzerinde bir çılgın gün. Belki de günün en çok Same Sex Evlilik eşitlikler bakanı Maria Miller ile İnsan Hakları ‘işitme (02:15 de) üzerinde Ortak Komitesi olduğunu. Komite, mevcut tasarının insan hakları etkileri inceleyerek olacak – öğretmen ve kayıt vicdanlarını karşı hareket için gerekli olup olmadığını da dahil olmak üzere. Bu Kraliçe’nin Konuşma tartışma üzerindeki tartışmalar sırasında Lords tarafından tartışıldı zaman fatura aldı tekme göz önüne alındığında, komitede eşlerden görüşlerini bu Upper House ulaştığında karşılaşacağınız direnç seviyesine ilginç bir işaretçi olabilir – bu 3 Haziran’da orada ikinci okuma olması nedeniyle var.

Olimpiyat mirası şimdi okul spor artırılması mı? Jonathan Edwards, Lynne Hutchinson, ve Rachel Smith – Eğitim Komitesi (9.30) Spor İngiltere, Beden Eğitimi, Spor ve Rekreasyon İttifak ve üç Olimposlular için Derneği duyar. Bu arada eski mahkumların içine Adalet Komitesi soruşturma (9.30) psikiyatristler, pratisyen ve Fail Sağlık Araştırma Ağı kanıt ile devam ediyor. Ve Kültür, Medya ve yaratıcı endüstriler için desteğine Spor Komitesi soruşturma (10.30) Kültür Bakanı Ed Vaizey ve İş Yenilik ve Beceri Bakanı Viscount genç ile büyük finali ulaşır.

Bu destansı bir parlamento savaş konusu, bu yüzden ne kadar pratikte çalışan çok-değiştirilmiş 2012 Sağlık ve Sosyal Bakım Yasası var? Sağlık Kurulu (9.30) Kral Fonu, Nuffield Güven ve NHS klinik komisyon en son analiz alır. Aynı derecede tekky kayda göre, Hazine Komitesi (10:15 de) İngiltere Merkez Bankası Para Politikası Kurulu, Andrew Sentance ve Kate Barker Bankası eski üyeleri ile parasal genişleme içine onun soruşturma devam ediyor.

Üniversiteler ve Bilim Bakanı David Willetts hükümetin açık erişim politikası İş, Yenilik ve Beceri Komitesi (11.30) için kanıt verir -, er, kamuya kamu tarafından finanse edilen araştırma, ücretsiz, yapmak için girişim.

Çevre, Gıda ve Köy İşleri Komitesi (2.30) Freeza’yı Et Ltd ve Gıda Standartları Kurumu sınavlar zaman horsemeat skandal içine soruşturma devam ediyor. Ve İçişleri Komitesi (02:45 de) yeni Polis ve çeşitli güçler için Suç Komisyon bir dizi polis liderlik ve standartlara kanıt alır. Ayrıca Tom Winsor, Polis HM Başmüfettiş duymak.

İskoç İlişkiler Komitesi (2.30 pm) bağımsızlık etkileri veya onun inceleme devam ediyor – Komite, “ayrılık” çağırarak bir nokta yapar. Bu hafta da İngiltere’de bırakarak bir İskoçya durumunda emeklilik ne olacak iki oturumlar. (Çarşamba günü HM Hazine ile bu konuda ikinci bir duruşmada 2.30 var.)

Westminster içerdekilerin için bir 2013-14 için veteriner IPSA taslak bütçesine IPSA toplantı (03:45) üzerindeki Hoparlör Komitesi olacak. IPSA Politbüro, sandalye, Profesör Ian Kennedy ve baş exec, Andrew MacDonald, en milletvekillerine rakamlar nefret ediyorum, delil verecektir. Patlamış mısır getir.

Çarşamba

Bilim ve Teknoloji Komitesi (09:15 de) klinik bakıyor – yeni tedaviler için denek olmak için işe insanların sorunu da dahil olmak üzere. Ve Eğitim Bakanı Michael Gove, okul hesap geliştirmek yeterlilik sistemini güçlendirmek ve müfredat reform çabalarının üzerine Eğitim Komitesi (9.30) için kanıt verir.

Kamu Hesapları Komitesi (14:15) bu uzun soluklu destan devam emeklilik sağlayıcı, Adil Yaşam, bölünmesi insanların mağdur telafi etmek için ödeme planı üzerinde delil alır. Ulusal Denetim Ofisi gecikmelere neden olduğu yeterli hazırlık düzeni ve kötü verilere kısa kurşun kadar yapıldı diyor. Komite Hazine memurlara açmadan önce Adil Üye Eylem Grubu sorgulayacaktır.

Geri Westminster, kendi Leeds gezi sonra, Topluluklar Komitesi (04:10 de) özel kiralanan sektör üzerinde daha fazla kanıt alır – ülkenin farklı bölgelerinde özel kiralık konut durumu odaklanarak. Duruşmanın ikinci bölümünde, onlar Brandon Lewis, ücret ve Peter Hollanda, Baş Yangın ve Kurtarma Danışmanı olarak bakanı ile İtfaiye ve Kurtarma Servisi bakacağız.

Perşembe

Kamu Hesapları Komitesi (21:45 de) büyük şirketler tarafından vergiden kaçınma onların peşinde vazgeçmek değildir. Onlar daha fazla kanıt vermek, geri Matt Brittin, satış ve operasyon için Google başkan yardımcısı, Kuzey ve Orta Avrupa aradım ve onlar da muhasebeciler Ernst ve Young ve Lin Homer, kendilerinden önce HMRC CEO’su John Dixon, var. Gelip bağlı bir konu bu büyük muhasebe firmalarından vergi hukuku hazırlamak yardımcı ve bu düzenlemeler içinde vergi faturalarını en aza indirmek için nasıl şirketlere danışmanlık her ikisi de kabul edilebilir olup olmadığıdır.

Bu Meclis’te, milletvekilleri kontrolü Commons tartışmaya zaman bir parçası ve onlar hakkında konuşmak istediğiniz konuları seçebilirsiniz – hangi olası AB referandum oy yaptı.

Onlar da kendi seçin komitelerinin başkan ve üyelerini seçerler. Peki bu değişiklikler nasıl var – sözde Wright Reformlar – oynanan? Ve bir “Ev İş Komitesi” tarafından bir sonraki adıma tüm Commons gündeme kontrol etmek gerekir? Andrew Lansley, Commons ve Angela Eagle, onun Çalışma gölge Lideri, daha da geliştirilmesi için seçenekleri inceliyoruz Siyasi ve Anayasa Reform Komitesi, ifade vermek.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir