1 Nisan 1978 Ankara doğumlu Türk dizi, sinema, tiyatro oyuncusudur. Tam adı Elif Özge Özder’dir. 1996 yılında konservatuarın sınavlarına girmiş ve Bilkent Üniversitesi tiyatro bölümünü burslu olarak bitirmiş ve konservatuarın bölümünü en yüksek derece ile kazanmıştır. 200 yılında ise Ankara Devlet Konservatuarlarından mezun olmuştur ve asıl oyunculuk hayatına BKM ile başlamıştır.

2001 yılından beri aktif olarak oyunculuk hayatı yaşamaktadır. Asıl başarısını ise eskiden yayınlanan Haziran Gecesi adlı dizide Lale rolü ile yakalamış ve uzun süre boyunca akıllarda kalıcı olmuştur. Zirve noktasını ise Dudaktan Kalbe adlı dizideki canlandırdığı Prenses Cavidan adlı karakter sayesinde kazanmıştır.

Üç Kız Kardeş adlı dizideki Nataşa rolü sayesinde Bedia Muvahhit ödülünü almış, Afife Jale ve Sadri Alışık ödüllerine aday olmuştur. Leonce ve Lena adlı oyunda Lena adlı karakter ile yine Afife Jale ödülüne aday olmuştur ve şu anda Kanal D dizisinde yayında olan Umutsuz Ev Kadınları adlı dizide Emel Rolünde meslek hayatına devam etmektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir