Higgs bozonu teorisi geliştirmeye yardımcı bilim adamlarından biri parçacık isminin değiştirilmesi gerektiğini söyledi.

Sadece İngiltere fizikçi Peter Higgs – Carl Hagen adı başkalarının iş kabul gerektiğine inanıyor.

Uzun süren tartışma Fizik bu yılki Nobel Ödülü Higgs teorisine layık olacağını aşağıdaki spekülasyon canlanan edilmiştir.

Bir parçacığın tespit Higgs geçen yıl Haziran ayında Büyük Hadron Çarpıştırıcısı açıklandı olduğu düşünülmektedir.

Amerikan Prof Hagen BBC News söyledi: “Ben her zaman adını uygun biri değildi düşündüm.

Ana hikaye okumaya devam edin

Başlangıç ​​Alıntı

Peter Higgs bir rock yıldızı bir şey olarak tedavi edildi ve bize geri kalanı ancak kabul edildi. Onun adı “bozonu ile ilişkili hale gelmiştir çünkü Higgs baskın adı açıktı

Prof Carl Hagen
Rochester Üniversitesi, New York
“Ben adını değiştirmek için bu kampanya başlamadı ancak bir bireyin Emeği başkalarının katkısı marginalises. Tek tek için, ben hoş geldiniz.”

Prof Peter Higgs diğer atom altı parçacıklar madde ya da kitle geldi nasıl bir teori geliştirdi ve 1964 yılında yaptığı çalışma yayınladı.

Ancak, diğer araştırmacılar bağımsız benzer fikirler geldi ve onlar, Prof Higgs ile birlikte, uzun değiştirilecek parçacık adını savundular.

İnsanlar Francois Englert, Peter Higgs, Gerald Guralnik, Tom Kibble, Robert fizikçiler tarafından Carl Hagen tarafından yapılan önemli katkılardan konuştum. Beş Higgs olduğu düşünülen bir parçacığın keşfi duyurmak için geçen yıl bir basın toplantısında konuştu, ancak yalnızca mevcut araştırmacılar alkış büyük bir yuvarlak aldı Prof Higgs oldu.

Prof Hagen “Peter Higgs bir rock yıldızı bir şey olarak tedavi edildi ve bize geri kalanı ancak dinleyicilerin çoğu tarafından kabul edildi. Bu Higgs çünkü onun adı bozonu ile ilişkili hale gelmiştir aslında baskın adı açıktı” BBC World News söyledi.

CERN A sözcüsü – Large Hadron Collider faaliyet – bu yeni keşfedilen parçacıkların adını belirlemek kadar laboratuvara olmadığını BBC News söyledi.

“Parçacıklar genellikle bunları tahmin teorisyenleri, ‘kuark’ olmanın bir örnek tarafından seçildi edilmiştir; ya da nötron gibi beklenmedik parçacıklar keşfetmek experimentalists tarafından,” dedi.

“Her durumda, adı sonunda ortak kullanım alır ve parçacık fiziği toplum tarafından kabul edilir ve günümüzde Higgs bozonları bakın Parçacık Veri Grubu tarafından.”

Higgs keşif görüşmek üzere Mart ayında bir fizik konferansında, araştırmacılar “SM Skaler Bozon” olarak parçacık başvurmak için teşvik edildi.
Peter Higgs “H Boson” için bir isim değişikliği açıktır
Zamanda, fizikçiler bu gibi adlandırma önce iddia parçacık gerçekten Higgs olduğunu kesinlikle emin olmak istedim çünkü bu olduğu düşünülüyordu.

Altı teorisyenleri Higgs teorisi gelişmekte ile bağlı olmasına rağmen, pek çok bilim adamı bu kişilerin sonuçta parçacık adlandırma bir ağız dolusu çok fazla olacağına inanıyorum. Altı isimlerini oluşturulan bile kısaltmalar çirkin vardır. Bir örnek “berk” telaffuz olurdu “BEHGHK”, olacaktır.

Rochester, New York Üniversitesi’ne bağlı olduğu prof Hagen, bu Standart Model Skaler Meson adı veya SM Squared edilmesi de öne sürülüyor.

Nobel ödülü
Sadece üç kişi en fazla Nobel Ödülü kazanan olarak adlandırılabilir.

Bu kazananlar da hayatta olması, ve hala ödül için uygun olan Higgs teorisini geliştirdi beş bilim adamları 70’li ve 80’li bulunmaktadır. Prof fizikçiler tarafından 2011 yılında öldü.

Potansiyel kazanan ölmeden önce Higgs için ödül için fizik ödülü belirleyen Nobel komitesi üzerinde önemli bir baskı bu nedenle vardır.

Ana hikaye okumaya devam edin

Başlangıç ​​Alıntı

İsimler tahmin parçacıklara verilen, ve sonunda bir isim sopa vardır. Bu “da bu teori geliştirmeye katkıda başkalarına hafif olarak görülmektedir gerekir

Prof Ürdün Nash
Imperial College London
Ama hangi üç? Prof Hagen teorisi ile alacak altı LHC bilim adamları ve mühendislerin büyük bir ekip ile birlikte tanınması gerektiğine inanıyor.

“Bu Nobel komitesinin tüzük Bunu önlemek talihsiz bir durumdur. Ben bir şekilde etrafında bulunabilir umuyoruz. Sonra yapılan ne olursa olsun kararı ile yaşamak zorunda değilse”.

Prof Ürdün de Nash, Imperial College London’da ve kim geçen yıl tespit ve LHC de parçacık karakterize yardım edenler arasında olduğu, bu aşamada adını değiştirmek için pratik olabileceğini söyledi.

“Ben bilim dünyasında biz deneysel olarak görebilirsiniz bir şey tahmin yol açmıştır 50 yıl önce işlerini biliyorum özellikle şimdi, bilim adamları bu grup tarafından yapıldı gerçekten çığır açan iş yerinde dikkatli bir göz sahip olduğu sağlıklı olduğunu düşünüyorum.

“O dedi, ‘Higgs parçacığı’ adını yıllardır ortak bilimsel kullanmak olmuştur.

“İsimler tahmin parçacıklar verilir ve sonunda bir isim sopa. Bu da bu teori geliştirmeye katkıda başkalarına hafif olarak görülmüştür gerekir.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir