ABD kolluk kuvvetleri yüzlerce saldırganın bir ipucu için Pazartesi günkü ölümcül Boston Maratonu bombalama kanıtlar her paçavra toplamak ve analiz etmek için yarışıyor, fakat üç ikiz patlamada öldü ve yaklaşık 150 kişi de yaralandı sabah sonra, kimse alınmıştır Gözaltına.

Gecelik olası patlayıcılar hakkında bir ipucu Revere Boston banliyösünde bir binanın beşinci katında bir daire aramak için federal ajanlar açtı. Ajanlar daha sonra sakinleri endişelenecek bir şey olduğunu söylemişlerdi, ama hızlı ve ezici kolluk yanıtı izlemek ve sorumlu kişilerle durdurmak için FBI çaba aciliyetini vurguladı.

“Bu korkakça hareket stride alınmayacaktır,” Boston Polis Komiseri Ed Davis dedi. “Biz bunun için insanları sorumlu bulmak için [fazla] her kaya dönecek.”

KOMPLE KAPSAM: Boston Maratonu de Terör

FBI ajanları da patlamada yaralanan 20 yaşındaki Suudi üniversite öğrencisi sorgulamak için yerel bir hastaneye gitti, ama yetkililer o bir şüpheli kabul edilmez olduğunu vurguladı.

Uzmanlar, en önemli ipuçları, gerçek zamanlı olarak patlamalar hem de patlamalar kendilerini yakalanmış yarış birçok video gelebilir belirtti.

Askeri değil notu – Yetkililer kısa patlamalara birinden sonra görülen beyaz duman basit, düşük-hız, patlayıcı karışımı ile küçük bomba gösterdiğini söyledi.

“[Saldırganlar] biz diğer bombalı saldırılarda görüldüğü gibi kaynaklara sahip olmayabilir, ama onlar bomba BOOM gitmek yapmak için nasıl biliyordu,” Nick Casale, güvenlik uzmanı ve eski NYPD memuru söyledi.

Uzmanlar ayrıca, bombanın bir posta kutusu veya çöp varil içinde gizlenmiş olabileceğini belirtmektedir videoları, biri havada uçarken görüldü madalya büyük parçalar, işaret. Çevredeki binaların sınırlı hasar bomba olarak tasarlanmış tam çalışması için başarısız olmuş olabilir uzmanlar söyler.

Bu arıza şekilde yaptıysak, eski NYPD bomba ekibi üyesi Kevin Barry Boston potansiyel kurtarıldı söyledi “çok daha felaket yaralanma ve muhtemelen daha fazla ölüm.”

Bugün onlarca kritik durumda Boston hastanelerde, 17 kurtarma, Başkan Obama saatler sonra, milletin verdiği demeçte “Hiç kuşkunuz olmasın, biz bu altına alacak ve bunu kimin yaptığını öğreneceğiz.”

“Herhangi bir kişi, herhangi bir sorumlu grupların adalet tam ağırlık hissedecek,” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir