Vladimir Putin, Rus devlet başkanı, yabancı banka hesapları kapatmak ve deniz varlıklarının kendilerini kurtarmak için onlara üç aylık bir süre vererek ülkenin üst düzey bürokrat ve devlet çalışanları içine bazı ahlaki lif enjekte taşındı .
Salı günü imzalanan yeni bir başkanlık kararnamesi, göre, Rus memurların binlerce gelir ve sıkı kontrollere tabi olacaktır varlıkların beyanını 1 Temmuz’a kadar var. Hiç kimse hukukun üstünde olurdu, Sergei Ivanov, personel Putin’in baş ve anında görevden olacaktır yasaklanmış varlıkların sahibi hala yakalanan herkes söyledi.
Kararname “de-deniz” Rusya’nın ekonomisi için cumhurbaşkanının son hamle, o büyük bir politika adresi geçtiğimiz Aralık ayında açıklanan bir misyondur. Ayıklamak ve uzak sincap büyük meblağlar kabiliyetini için ünlü – – politika yapıcıları bir dizi göre, amacı siyasi elitler arasında yolsuzlukla mücadele için sadece değil, aynı zamanda yabancı etkisi, üyelerinin daha az kırılgan hale getirmek için.
“Bu elit [] devletleştirme ise,” Konstantin Kostin, artık Sivil Toplum Geliştirme Vakfı, Moskova’da bir think-tank kafaları iç politikasının eski Kremlin genel başkan yardımcısı dedi.
“Uzun bir süre, elit birçok bir avlak olarak Rusya gördüm – Paralarını tutmak ve başka bir yerde yaşamak istiyorum,” diye ekledi. “Bu sorunun elbette bir yasa tarafından ele, ancak fikri etrafında siyasi irade ve toplumun konsolidasyonu ile olamaz.”
Putin Aralık ayında ulusa sesleniş onun yıllık devlet kalbinde girişimi koydu. “Ülke için sorumluluk sloganlar ve konuşmalar üzerinden değil oluşur, ama insanlar hükümetin şeffaf olduğunu görünce,” dedi sonra.
Zamanda, konuşma onlar o onlara her şeyi duymak gibi olmayabilir de sözlerine üst düzey yetkililer ve o sessiz olmalarını söylemek zorunda milletvekillerinin dalkavuk seyircilerden çok alkış aldı.
Ama gerçek uygulama sorunlu olmuştur. “Bürokrasi kendi çıkarlarını savunma yolu vardır,” Kirill Kabanov, Ulusal Yolsuzlukla Mücadele Komitesi başkanı, özel olarak finanse edilen örgüt dedi.
Putin’in konuşması dayalı mevzuat İki adet Duma’da sıkıştığında veya parlamentonun alt meclisi var. Aralık ayında, milletvekilleri cumhurbaşkanının tavsiyeleri dayanan bir yasa sunulmuş, ancak Putin’in kendisi Şubat ayında gözden geçirilmiş bir sürümünü sundu kadar herhangi bir ilerleme kaydetmemiştir. Bu kanun 22 Şubat’ta üç okumalar ilk geçti, ama o zamandan beri bir ikinci veya üçüncü kez okunmasına hiçbir tarih mevzuat bir parça etkisi gömülü olduğu anlamına gelebilir set olmuştur.
Putin’in kararı görünüşte yolsuzlukla mücadele hamlesinden daha fazla yetki veren olarak görülen geleneksel mevzuata, biri için ihtiyacı ortadan yok siyasi dikenleri pekiştirmek ve bir yasanın geçişini teşvik yerine amaçlanmıştır.
“[Dış varlıkları] hukuk yoluyla gidecek, ancak beklenen zaman diliminde,” Sayın Kabanov dedi. “[Elit] Onları Başkan’ın kararlılığını göstermek için, ve bu yıl için zaman içinde yeni raporlama gereksinimlerini tanıtmak için bir kararname gerekli.”
Hukukun Putin sürümünde mevcut olmayan bir hükmü – kararı, dedi, ayrıca devlet şirketlerin üst düzey çalışanları aynı kısıtlamalar empoze etmek amaçlanmıştır.
Ksenia Sorokina, Moskova merkezli Snob dergisi editörü, şunları söyledi: “algoritması bir tür vardır [Rusya] memurlar için Sen, sen emekli olunca sonra, yurtdışında çok para saklamak orada yaşamak için aile göndermek ve. onlara katılın. Bu yeni mevzuata üst düzey insanlar bir nesil kariyer planı yanında bir soru işareti koyacağız. ”
Bununla birlikte, karar boşluklar içeren ortaya çıktı. Örneğin, Yevgeni Shkolov, başkanın yönetiminde üst düzey bir yetkili, şirketlerin gelirlerini beyan edilmesi gerekmez memur aile üyeleri kayıtlı olduğunu haber ajansı Interfax söyledi.
Moskova’dan ● Devlet Başkanı Vladimir Putin, eleştirmenler demokrasi için bir aksilik dediği, yerel milletvekillerinin popüler anket hurdaya eğer onu Rusya’nın bölgeleri kurşun adaylar seçmesindeki Salı günü bir yasayı imzaladı, Reuters raporlar.
Yasa valilerin doğrudan seçimler iptali için ülkenin 83 bölgenin her birinde, bir protesto dalgası sırasında bir imtiyaz geçen yıl sadece tanıttı sağlar. Putin kanunu gibi Kuzey Kafkasya gibi etnik açıdan karışık bölgelerde azınlıkların haklarını korumak için gerekli olduğunu söyledi. Ama eleştirmenler yasa başkanın kendisi daha az popüler olan ve meclis çoğunluğu keskin bir Aralık 2011 seçim yılında azalmıştı iktidardaki Birleşik Rusya partisi lehine olduğunu demokrasi açısından bir engel olduğunu söylüyorlar.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir