Rus özel kuvvetleri Dağıstan yarı özerk cumhuriyette bu hafta sonu sabahın erken saatlerinde baskın bir cihad grubun iki üyesi öldü, iki Rus polis kaynaklarına Pazartesi günü CNN söyledi.

Yetkililer baskını Pazar günü Boston Maratonu bombalama ile ilgisi olduğunu söyledi değil.

Ama ölenlerin biri CNN ve tarafından toan analiz göre, Ebu Dujan, öldürülen bombalama şüpheli Tamerlan Tsarnaev görünüşte gönderilmiş ve daha sonra bir sosyal medya hesabı kaldırdığınız en az bir video üretilen bir militan İslamcı örgütün öldürülen lideri bir iştiraki oldu SİTE İstihbarat Grubu.

Gruba bağlı Videolar başka şeylerin yanı sıra, ev yapımı patlayıcı nasıl gösterir.

ABD araştırmacılar Tsarnaev 2012 yılında bölgeye yaptığı altı aylık ziyareti sırasında bu tür gruplar tarafından etkilenmiş olabilir mi bakarak edilmiştir.

Yıllardır bölgedeki İslamcı militanların mücadele ediyor – – ABD yetkilileri ve Rusya’da muadilleri arasındaki etkileşim üç öldürdü ve 260 den fazla yaralı bıraktı 15 Nisan Boston bombalama, tartışmaları önemli bir konu olarak ortaya çıkmıştır. Yetkililer Tsarnaev ve kardeşi, Cevher Tsarnaev, aynı zamanda ölüme bir polisi vurdu söylüyorlar.

Tamerlan Tsarnaev sonra yakalandı kardeşi, yaralı Watertown, Massachusetts, polis Nisan ayı başlarında 19 bir silahlı çatışmada sonra öldü.

Fotoğraflar: saldırı ve sonrasında gelen Galeriler

Hafta sonu, soruşturmanın bilgi ile resmi bir Rus yetkililer Dağıstan’da anneleri için ABD’de Tsarnaev kardeşlerden biri erken 2011 yılında bir telefon görüşmesi ele olduğunu CNN söyledi.

Dinlendiğini iletişim cihad ele, ama konuşma anlaşılmaz, iki ABD yetkililer söyledi. Ruslar anne ya da ne kadar süre için dinleme vardı neden belirsiz.

Rusya’da 2011 yılında endişelerini dile sonra – Tamerlan Tsarnaev ile bir röportaj da dahil olmak üzere – CNN önce FBI bir soruşturma bildirdi.

Ruslar ayrıca çeşitli kaynaklara göre, Tsarnaev annesi, Zubeidat Tsarnaev hakkında sorular kaldırdı. Onun adı daha sonra oğlunun ile birlikte bir terör veritabanına eklendi, bir istihbarat yetkilisi geçen hafta söyledi.

FBI daha fazla araştırma ve Rusya daha fazla bilgi için ABD isteklerine yanıt vermedi haklı bir şey bulduğu zaman dedi. Dava birkaç ay sonra kapatıldı.

Yetkililerinden biri dinlendiği telefon çağrısından bilgileri ABD’ye bir gelecek saldırı için ortaya çıkarılması planları bir fark yapmış olur olup olmadığını söylemek için reddetti

Ancak, CNN katkıda Tom Fuentes Rus yetkililer İslamcı aşırılığın artan doğru olası bir kayma belirtileri Tamerlan Tsarnaev bakmak ajansı istedi sonra FBI bu bilgileri yararlı bulduk söyledi.

Pazartesi günü, Zubeidat Tsarnaev o Massachusetts ona karşı bekleyen hırsızlık suçlamalarına rağmen, oğlunu görebilirsiniz eğer o ABD’ye gelmek için planladığı CNN Nick Paton Walsh söyledi.

 

19 yaşındaki şüpheli, Federal Tıp Merkezi Devens şimdi Boston yaklaşık 40 km batısında olduğunu. Yetkililer Boston Beth Israel Deaconess Tıp Merkezi’nden geçen hafta onu taşındı.

O maraton meydana gelen patlamalarda suçladığı suç duyurusunda göre, yaklaşık 24 saat insan avı sonra 19 Nisan’da yakalandı zaman onun baş, boyun, bacak ve el ateşli silah yaralanması olduğu ortaya çıktı vardı.

O konuşma yapabiliyor ve personel ile etkileşim olan, bir hapishane sözcüsü söyledi.

Bombalama şüpheli Cevher Tsarnaev yeni hücre

Yetkilileri üç gün yakalanmasından sonra ona Miranda hakları okumak beri Ancak, görünüşe göre daha az konuşkan olmuştur.

Ama sorgulama iki oturum elde bilgiler iyi yol üretti, bir ABD kolluk dedi. O kitle imha silahı kullanarak suçlanıyor.

: Hafta sonu diğer gelişmeler

– Adalet Bakanı Eric Holder o Boston hastanede Cevher Tsarnaev ilk sorgulama ele rahat olduğunu söyledi. Ona anayasal haklarını okumak için bir yargıç kararı oldu “sahip olduğumuz yasaları ile tamamen uyumlu,” Tutucu dedi. “Biz Bu yüzden her şeyi uygun yapıldığını düşünüyorum. ‘Kamu güvenliği’ istisna altında onu sorgulamaya bir iki günlük süre var ve biz iyi bir yol var.”

– Yetkililer kanlı saldırı ışık tutabilir ipuçları için Yeni Beford, Massachusetts, depolama penye bitirdiğinizde, FBI sözcüsü Laura Eimiller söyledi. O araştırmacılar şey kadar açık olmadığını söyleyemem. Soruşturma hakkında bilgi sahibi olan bir kolluk resmi araştırmacılar Cevher Tsarnaev en dizüstü bilgisayar arıyorlardı söylemişti. Tsarnaev yetkilileri var bakmak için yol, kaynak söyledi ve bilgisayarın nerede, ya da hakkında bilgi sahibi olabilir diğerleri de arama istenir yol sağlanan, bunun atılmasına bir rol oynamış olabilir.

– Tsarnaev bir Watertown, Massachusetts, evin arka bahçesinde yakalandı tekne FBI göre, iyice incelenmesi gereken açıklanmayan bir yere alınmıştır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir