Hatta polis memurları ünlü olimpik atlet kız Reeva Steenkamp çekim ölümü için tutuklandıktan sonra kendi cep telefonları üzerinde Oscar Pistorius fotoğrafları almak clamored, polis Güney Afrika’nın bakan meclise bir soruya yazılı yanıt verdi.

Çok geçmeden onun tutuklanmasından sonra mahkeme ve istasyon arasındaki transfer ediliyordu zaman Pistorius fotoğraflarını çekmek için kullanılan sonra Kırk dokuz cep telefonu Pretoria Boschkop karakolda memurlarının toplatılır, Pazartesi günü meclise bir cevapta polis bakanı Nathi Mthethwa yazdı ve Salı günü Associated Press tarafından görüldü.

“Bu resimleri tutuklanan yüksek profilli bir bireyin alındığı ortaya çıktı sonra bu eylemin gerekli olduğunu,” Mthethwa yazdı.

Bakan dört “resmi” cep telefonu ve 45 özel telefonlar altı gün Pistorius ‘tutuklanmasının ardından 20 Şubat tarihinde memurları alınmıştır dedi. Onlar polis memurlarına karşı olası disiplin işlemlerinde delil olarak kullanılabilecek, Mthethwa dedi. Disiplin soruşturması altında – varsa – Mthethwa Pistorius resimleriniz veya kaç almıştı kaç subay ortaya koymamıştır.

Pistorius başlangıçta Sevgililer Günü şafak saatlerinde evinde Steenkamp ölümünü takiben 14 Şubat tarihinde tutuklandıktan sonra Boschkop, banliyö Pretoria evine bir istasyona yakın gerçekleşti. Olympian sonra Pretoria Sulh Mahkemesi, onun kefalet duruşması için başka bir karakola taşındı.

Polis Güney Afrika bakanlığı cep telefonu resimleri ve polis memurları aleyhinde herhangi bir olası disiplin cezası ile ilgili ayrıntılı bilgi vermekten kaçındı, ancak sansasyonel Pistorius durumda zaten Güney Afrika kuvvet profesyonellik şüphelere yol açtı. Eski kurşun soruşturma subayı, Hilton Botha, Pistorius ‘kefalet duruşması sırasında mahkeme titrek deliller verdi ve daha sonra Botha kendini cinayete teşebbüsten yedi suçlamalarıyla karşı karşıya olduğu ortaya çıktı. Botha durumda kaldırılır ve daha sonra Güney Afrika polis istifa etti.

Şubat’ın 22 kefaletle serbest bırakıldı beri Pistorius yılında kamuoyunun yoğun ilgiye rağmen, çift ampute atlet sadece bir görüntü ortaya çıkmıştır. Fotoğraf, aynı zamanda bir cep telefonu fotoğraf ama bir lise öğrencisi tarafından alınan, Pistorius geçen ay Pretoria Üniversitesi’nde pratikte iz ziyaret ettiğinde dişli çalışan ve bıçakları çalıştıran ünlü karbon fiber üzerinde yürüyen giyen gösterir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir