Saba Tümer’in Hayatı

Saba Tümer  5  Aralık 1970 yılında İzmir’de doğdu.Özel Fatih lisesinde lise öğrenimini tamamladı.Ardından ege üniverstesi iletişim fakültesi gazetecilik bölümünü kazandı.O sırada show tv yapılış aşamasında idi.Saba Tümere show tv’den asistanlık teklifi geldi.Ama annesinin izin vermemesinin üzerine teklifi reddetmek zorunda kaldı.

Bu süre içerisinde üniversteyi bitiren Saba Tümer Sky türkte 6 ay kadar görev aldı.Sky türkte görev yaparkan diksiyon dersi aldı.Sky türkte altı 6 ay çalıştıktan sonra ayrıldı.Ardından emekli Trt spkeri Günay Oğuz dan diksiyon dersleri alarak kendini geliştirdi.

Ege tvde görev almaya başlayan Saba Tümer altı ay kadarda bu kanalda çalıştı.Ege T.V.’nin ardından, bütün Türkiye tarafından yanınmasını sağlayan NTV’ye geçti. NTV’de dört yılı aşkın bir süre günlük haberleri sundu, ayrıca bu zaman zarfında nstyle dergisinde yazar olarak çalıştı.

NTv’den de ayrıldıktan sonra birçok tv kuruluşunda görevaldı en sonunda show tv’de Saba Tümerle bugün programını sunmaktadır.İnternette yapılan bir oylama ile Saba Tümer Türkiyenin en iyi haber spikeri seçilmiştir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir