Sedef Şahin biyografi

Genç oyuncu 14 Mayıs 1992 yılında İstanbul’da dünyaya gelmiştir. Güzel ve genç oyuncunun eğitim hayatı ise Özel Pera Güzel Sanatlar Lisesi’nde tiyatro okumuştur.

Genç oyuncunun saç rengi kızıl gözleri ise yeşil renktedir. 1.58 boyuna ve 45 kiloda bulunmaktadır. Sedef şahin daha genç yaşta tv karşısında yerini almıştır. Televizyon dünyasına katılması ilk olarak 9 yaşındayken bir reklam filmi oynaması ile başlamasıdır. Ailesi ve özellikle annesi tarafından desteklenen genç oyuncunun dizi dünyasına ilk katılması ise 2003 yılında çekilen Patron kim adlı dizi ile başlamıştır.

Daha sonrasında ise 2004 yılında konuk oyuncu olarak katılmış olduğu Avrupa Yakası dizisi ile devam etmiştir. Sedef Şahin sonrasında ise 2005 yılında çekilen Belalı Baldız adlı dizi ile başarısını sürdürmüştür. Bu başarıların yanında birçok reklam filminde oynayan geç oyuncu bu sıralarda Adını Feriha Koydum adlı dizide Cansu karakterini başarılı bir şekilde canlandırmaktadır.

Geç ve güzel oyuncunun aşk hayatında ise bu sıralarda birisinin olduğu bilinmemektedir. Sedef Şahin’in sosyal paylaşım sitelerinde gerçek hesabının olduğu tam olarak bilinmemektedir.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir