Bu zaten düşünce daha şansölye için daha da tırnak ısırma hafta olmak için şekillendirmektedir.

Sadece biz İngiltere’de resmen durgunluk içine geri gitti olup olmadığını Perşembe günü keşfedeceksiniz, ancak Salı günü biz devlet borçlanma sonuçta, 2012-13 yükseldi öğrenmek olabilir.

Bu yılki bütçe büyük istatistiksel heyecanlar biriydi 2011-12 göre – veya daha yüksek – Sen son bir yıl içinde açık düşüktü sorusunu hatırlayacağım.

Yanlış ayaklı gölge başbakanı geçen Kasım ayında olması, bu George Osborne tekrar aynı şeyi yapabilmek için yerin ve göğün hareket ettiğini Bütçe gün hızla belli oldu.

Borçlanma numaraları etkileyen büyük geçici faktörlerin (hepsi değil) en dışında, George Osborne ayağa ve bütçe açığı 2011-12 göre 2012-13 çok, çok biraz daha küçük olacağını söylemek mümkün: TL 120.9bn , 2011-12 £ 121bn ile karşılaştırıldığında.

Ben çok hayal kırıklığı vergi gelirleri rağmen, o başarıya ulaşamadı nasıl hikayesini anlattı.

Tabii ki, £ ​​100m mali açısından, daha az okyanusta bir damla daha bir – sonra bile ay meydana gelen açığı numaraları, yıl için ortalama revizyon küçük bir kısmı. Gelecekteki borçlanma tahminleri daha sık revize ve daha dramatik olsun.

Açığı kesme ilerleme “durdu” olduğunu önermek Bütçe Sorumluluk (OBR) için Office müdürü lider – Bildiğim kadarıyla ekonomistler ile ilgili olarak, Bütçesinden önemli nokta, borçlanma üç yıl için genel olarak düz olacaktı oldu . Ama o küçük düşmeye devam sarılmak olabilir şansölye için siyasi önemliydi.

Osborne anlatı
Neden şimdi tüm bu size hatırlatan am? İki nedeni var.

İlk Salı günü biz Mart, 2012-13 vergi yılın son ayı için “gerçek” borçlanma rakamları elde edilmesi.

OBR bütçe numaraları çekti, bu Şubat sadece kısmi veriler ve Mart için hiç yoktu. Bu yüzden kolayca geçen vergi yılı içinde borçlanma hiç TL 120.9bn olmadığını yarın bulabilirsiniz.

Bu son deneyim, mükemmel mümkündür, bu borçlanma o Bütçe tahmini daha düşük olduğu ortaya dönecek. Ama Bay Osborne anlatı berbat çok bir revizyon yukarı doğru kabul etmedi.

Şimdi bu geçmesi İkinci ve daha önemli neden resmen konuşan, Bay Osborne TL 100 marjı zaten uzağa gitti olmasıdır. Bu hepimiz başka şeyler düşünüyorduk zaman Ulusal İstatistik Ofisi (ONS), Bütçe gün sonra, elinden revize edildi çıkıyor.

Çalışkan gazeteciler okudukları için bir şans alamadım Bütçe yanında yayımlanan birçok belge, gizli bomba için baktığınızda Bütçe ertesi günü geleneksel olduğunu. Bu yıl, o çıkıyor, biz de 21 Mart’ta yayımlanan, ONS en son kamu maliyesi rakamları seyir olmalıdır.

Biz Şubat borçlanma rakamları büyük ölçüde zaten Bütçe tahminleri dahil olduğunu (haklı olarak) kabul çünkü biz gerçekten, bu bakmadı. £ 100m tarafından, aslında – bu olur gibi, aynı sürüm ayrıca 2011-12 için ilgili borçlanma rakam biraz aşağı revize edilmişti gösterdi.

Yani, Mart Salı günü kamu maliyesi rakamları görmek bile önce, biz geçen yıl sadece “genel olarak düz” ama aslında düz değil borçlanma, bu resmi söyleyebiliriz.

Ya da şansölye daha önce söz cüret olmuştur kadar çok olduğu bir ondalık noktasına düz en azından. (O, sadece, bu GSYİH içindeki payı olarak düştü söylemek mümkün olabilir – ama bu, çok, noktası şeyler biraz saçma almak için başlangıç ​​hangi ondalık, sayısına bağlı olacaktır).

Salı günü numaraları muhtemelen yine değişecektir. Biz Mart için görmek bile rakamlar yerel yetkililer tarafından bölüm harcama ve borçlanma için tahminler çok dayalı, bütün bunlar revize olması muhtemeldir. Ilk bir yıl önce yayımlanan bu yana 2011-12 için “son” figürü TL 5 milyar kendini aşağı gitti.

Yani, her şey değişecek ve muhtemelen olacaktır olabilir. Ama şansölye 2012-13 açığı kesilmiş olsun umurumda olanların biri iseniz – Seni tarihin en son resmi sürümü yapmadı diyor bildirmek gerektiğini düşündüm.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir