Yatırımcılar yatırım notu için ülkenin kredi notunun Moody artış karşıladı olarak Türk tahvil faizleri yeni alçak vurdu.

Baa3 için rating yükseltme – her ne kadar iyi birinci sınıf Aaa altında – ülkenin kıymetler yatırım fonları daha fazla sayıda hak yapar.

Cuma günü yatırımcıların yoğun talep 4.61% düşük bir rekor Türkiye’nin iki yıllık gösterge tahvil faizi gönderdi.

Yatırımcılar daha az riskli görmek tahvil getirisi düzeyi düşük kabul.

Geçen yıl keskin bir şekilde yavaşladı kadar Türkiye ekonomisi yakın% 9 büyüme oranları ile dünyanın en hızlı büyüyen gelişen pazarlarından biri olmuştur.

Aynı zamanda dünyanın en büyük zenginlik boşluklar birine sahiptir.

2002 yılında iktidara gelmesinden bu yana Başbakan Tayyip Erdoğan’ın piyasa yanlısı AK Parti reformları bir dizi başkanlık etti.

Çekici

Ancak ekonomik büyüme ve Washington ziyaret Erdoğan, ile ilgili sorunlar, yatırımcı coşku çok hızlı ülkeye para çekiyor, ve yapay Türk lirasının değerinin artırılması olduğu söz konusu olduğu gibi mevcut.

Ana hikaye okumaya devam edin
“Başlangıç ​​Alıntı

Ben “Biz hak ne bir gecikmeli tanıma olarak görüyorum

Zafer CaglayanTurkey ekonomisi bakanı
Özellikle komşu Euro bölgesindeki ülkelerden – – Bu ithalat yapan ucuz ve şaşkın cari açık katkıda bulunmuştur.

Tersine, yüksek lirası diğer ülkelere hem tarım ürünleri hem de üretilen ürünler dahil Türkiye’nin ihracatı, daha pahalı hale getirir.

Türkiye’ye para akışını azaltmak ve ekonomik büyüme yeniden başlatmak için bir çaba, Perşembe günü Merkez Bankası% 4,5 ‘e yarım puan temel faiz oranını kesti.

Moody’s’in veteriner Türkiye’nin kredi değerliliği en son derecelendirme kuruluşu oldu.

Geçen Kasım ayında Fitch Ratings altında olmasına rağmen rakibi Standard & Poor oranları Türkiye bir kademe, yatırım notu için ülke kaldırdı.

Ülkenin ekonomi bakanı, Zafer Çağlayan, gecikmiş olarak hareket selamladı.

“Türkiye uzun bu not, ya da daha yüksek bir, hem ekonomik hem de siyasi hak” dedi.

“Ben hak ne bir gecikmeli tanıma olarak görüyorum.”

Moody bu kişisel emeklilik yatırım, enerji ithalatına olan bağımlılığını azaltmak için enerji verimliliği artırmak için bir sürücü artırmak için yeni teşvikler de dahil olmak üzere, Türkiye’ye daha yüksek bir kredi derecelendirme uygulayarak yol olan değişikliklerin bir dizi vurgulanır.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir