Suriye hükümeti stratejik hayati plato üzerinde bir BM barış gücünün geleceği konusundaki şüphe ve ihtilaf İsrail tarafından bir müdahale riskini artırdığı bir hareket Golan Tepeleri askerleri çok sayıda çekti.

Batılı diplomatlar Golan ateşkes hattı yakınında Suriye redeployments yakın Şam’a savaş cephelerinde son haftalarda taşındı sanılan bin en azından birkaç asker, 40 yıl içinde en önemli olduğunu söyledi.

Rebel gruplar vakum içine taşındı ve mücahitleri bunu kontrol topraklarında saldırılar için bir üs olarak alanı kullanacağı İsrail korkular.

Bu arada, Golan Tepeleri, UNDOF, Birleşmiş Milletler gözlem gücü olan barış birliklerinin büyük bireysel katkı sağlamak Avusturyalılar dahil bağlılıklarını yeniden değerlendiriyor bilinen misyonu oluşturan devletler, giderek daha savunmasız konumda kendini bulur.

Son zamanlarda olan pozisyonları Golan İsrail’in dört güvenli yapmasına dört Suriye ordusu tümen tarafından işgal edilmesi düşünülen kadar Golan Tepeleri, altı gün savaşı sırasında İsrail tarafından 1967 yılında ele geçirildi yüksek zemin bir alan, doğu sınırında oldu fazla dört yıl için sınırlar.

“Onlar [Suriye hükümeti] uzaklıkta Golan onların en iyi taburdan bazı taşındı,” Suriye değişikliklerin bir Batılı diplomatik kaynak söyledi. “Onlar insan gücü azaltarak yer var kötü kalitede taburu ile bazıları değiştirilmelidir. Hamle çok önemlidir.”

20.000 kadar asker – İsrail Ayrı basında Suriye redeployments en fazla iki tümen tutarında olabileceğini düşündürmektedir.

“UNDOF artık her zamankinden daha yüksek öneme sahiptir,” bir üst düzey İsrail hükümet yetkilisi söyledi. “Biz bazı tereddüt biliyorum. Biz onlar gidiyoruz kaba alırsa yapmayı planlıyoruz anlamaya çalışın onları konuşuyor. Bazı katılımcı ülkeler ikinci düşünceler yaşıyorsanız ve bu konuda endişe olduğunu biliyorum, ve sorunlu bir durum.

“Biz de. Birini şarta çeker durumunda bir yedek olabilir konusunda New York [BM karargahına] bahsediyoruz Biz UNDOF çözünen bir senaryo öngörülüyor yok ama biz durumun kırılganlığının çok farkındayız. ”

Hırvatistan kalmak Avusturyalılar ekstra sorumluluk koyarak, Şubat ayında UNDOF askerlerini geri çekti.

Başka bir üst düzey İsrailli yetkili şunları söyledi: “Bu açık UNDOF kendi zorlukları karşılamada çok ciddi sorunlarınız var Ama İsrail’in ulusal güvenlik rakamları gibi güvenlik konuları ile ilgili uluslararası güçlerin gerçek yarar çok şüpheci..

“Biz çok kaygılı [Golan hakkında]. 1974’den bu yana Golan şimdi değişmiş durumda. Derece sessiz olmuştur ve biz çok yakından durumu takip ediyor. Bildiğiniz gibi, biz çok sınır ve izleme konularında boyunca bir çit inşa ediyoruz yakından. Biz sınırına yakın farklı aktörler farkındayız ve biz onları çok yakından izliyor. ”

Barış güçleri, Tuğgeneral Baruch Speigel ile ilişkilerden sorumlu İsrail Savunma Kuvvetleri irtibat biriminin eski komutanı şöyle dedi: “Bu çok hassas bir durum [UNDOF ile] Onlara kalmak için izin vermek için bir mekanizma bulmak önemlidir, ama ben ‘. m çünkü Suriye’deki durumun mümkün ise emin değilim.

BM misyonunu yerine getiremez ise, “Bu kimse Biz bu durumla hiç karşılaşmadım. Ekranın en alt satırında söyleyebilirim. Çok büyük bir ikilem olduğunu, ama biz çok sorumlu davranmak zorunda. Ancak en kötü durum senaryoları getirebilir Bizi kötü durum cevapları. ”

Avusturyalı askerler 1.000 kişilik UNDOF şarta üçte yakın oluşturan ve misyonu canlılığı için gerekli olarak kabul edilir. Viyana askerlerini çekmek için hiçbir karar, ancak kabine konuda yeni tartışmalar düzenledi olduğu bilinmektedir. Avusturya dışişleri bakanlığı telefonlarıma cevap vermedi.

Ayaklanma Mart 2011 yılında başladı – – Deraa güneydeki Suriye kasabadan alan Ürdün sınırına Ocak ayı başlarında bu yana ülkenin en aktif savaş alanı olmuştur. Asi gruplar ve orada mücahitleri onlar askerden arındırılmış Golan tampon bölge yakınındaki iki hafta önce bir topçu üssü devraldı İsrail yakınındaki Quneitra valilik de dahil, Ocak ayı sonlarında bu yana önemli toprak kazançları yaptık.

O zamandan beri Ürdün’e geçiş önemli bir sınır kapatıldı ve Suriyeli muhalif şimdi isyancı gruplar için bir bütünleme yolu olarak kullanıldığını iddia edilmiştir.

CIA gibi önemli Suriye cephede önem kazanmaya devam ediyor El Kaide bağlantısız Jabhat el-Nusra gibi mücahit gruplar arasında bir kama sürücüye amacıyla Ürdün’de üslerinde Suriyeli isyancıların az sayıda eğitimli olduğu bilinmektedir. Tespit edilmesi reddetti Bilgili kaynaklar, ABD eğitimli isyancıların bazı mücahitler ve İsrail birliklerinin arasında bir tampon olarak hareket etmek Golan alana dağıtmak olduğunu söyledi.

İsrail’in ateşkes hattına yakın birimlerin yönelik küçük silah ateş olayların bir dizi bildirdi. Bu üç kez füzeleri ile sınırdan ateş, ancak alenen saldırılar için isyancı gruplar ya sadık güçlerin ya suçladı var, değil.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir