Tolga Çevik Kimdir?

  Tolga Çevik 1974 yılında İstanbul ‘da doğmuştur. İlk, orta ve lise öğrenimini doğduğu yerde tamamlamıştır. Lise yıllarından itibaren tiyatroya merak salmıştır. Bu nedenden dolayı üniversite eğitimini Centrol Missouri State Üniversty ‘nin Tiyatro Anosonot dalı oyunculuk bölümünden 1996 yılında mezun olmuştur. Tolga Çevik alanında çok başarılı bir oyuncudur. Üniversite eğitimini bitirmesinin ardından Amerika ‘ya gitti. Bu süreç içerisinde profesyonel oyunculuk eğitimi aldı.

Amerika ‘dan dönmesinin ardından Hadi Çaman Tiyatrosunda profesyonel oyunculuk yaptı. Tolga Çevik birçok tiyatro oyununda ve filmlerde yer almıştır. Alanında uzmanlaşmış bir kişidir. Tiyatro, oyunculuk ve komedi ilgi alanları içerisindedir. Tolga Çevik Komedi Dükkanı adlı programında izleyenlerini gülme krizine sokmaktadır. İşini çok başarılı yapan bir kişidir. Komedi üzerine birçok çalışması vardır ve yaptıklarının tümünde başarılı olmaktadır.

Tolga Çevik Organize İşler, Avrupa Yakası ve Komedi Dükkanı ile adını duyurmuştur. Günümüzde ise yeni çıkardığı sinema filmi ile ses getirmektedir. Sen Kimsin adlı komedi filmi başarı ile vizyona girmiştir ve birçok kişi tarafından izlenmiştir. Türkiye ‘de büyük beğeni kazanan Sen Kemsin Hala vizyon da vardır. Gitmek isteyenler zaman kaybetmesin bu komedi filmini izleyerek eğlensinler.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir