Ulusal İstatistik Ofisi baş ekonomisti ekonomisi hakkında “karşı-üretken” kamusal tartışma eleştirdi.

Bu sözde çift dipli resesyon oldu asla ortaya çıktı sonra Joe Grice yorumları geldi.

Bu inşaat sektörü aslında erken 2012 yılında düşünce daha az sözleşmeli önerdi en son ONS rakamlarına göre oldu.

Gelecek ay çıkacak İstatistik durumu açıklığa kavuşturacaktır.

Rakamlar revizyon genel ekonomi dar bir ikinci kez resesyona düşmekten kaçınılması anlamına için yeterli olabilir söylemek analistler istenir.

Geniş trendleri
Ama Cumartesi günü, Sayın Grice “bizim toplamları yanlış alamadım” diye BBC Radio 4 Bugünü programı söyledi ve yeni bilgi mevcut olunca istatistik revizyona tabi olduğunu açıkladı.

Ana hikaye okumaya devam edin
“Başlangıç ​​Alıntı

Biz kamusal tartışma “ne bakarak daha fazla zaman harcama gerçekten zamanla bu eğilimler oluyor yararlanacak düşünüyorum

Joe GriceONS
Üst üste iki çeyrekte sözleşme ekonomi tarafından tanımlanan – – uzun vadeli eğilim daha önemli olduğunu söyleyerek o bir “çift dip” ve “üçlü daldırma” durgunluk tartışma odağı eleştirdi.

“Bir ofis olarak, kamuoyunda oldukça verimsiz olduğunu düşünüyor.

“Biz çok daha önemli bir süre boyunca ekonomide geniş eğilimlere Neler olduğuna bakmak olduğunu düşünüyorum,” Bay Grice dedi.

“Son iki veya üç yıl boyunca biz, oldukça inişli çıkışlı bir yol, yarım yaklaşık yüzde yaklaşık bir yıl ortalama 2008 önce ne olup bittiğini açıkça çok farklı büyüdü.

“Tüm çok daha belirgin belirli bir dörtte bir smidgen veya aşağı bir smidgen kadar olup olmadığını gerçekten daha mantıklı bir tartışma sahip olma açısından, daha önemli olmamızı görünüyor bu.”

Bay Grice ekledi: “Biz kamuoyu tartışması gerçekten özellikle kesimlerde küçük değişiklikler endişesi daha, zaman içinde bu eğilimler ne oluyor bakarak daha fazla zaman harcama yarar olacağını düşünüyorum.”

Revize rakamlar inşaat sektörünün 2012 yılının ilk üç ayında% 5 küçüldü göstermek,% 5.4 daralma daha az başlangıçta bildirdi.

ONS Haziran ayında büyüme için son tahminler verir ve ekonominin diğer parçaları değişmeden kalırsa, bir bütün olarak ekonomi yerine% 0.1 bir daralma daha, sıfır büyüme kayıt altına alacak.

Ekonomi durgunluk olması negatif büyüme üst üste iki çeyrek kayıt gerekiyor.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir