Bir önleyici yasağı herhangi bir insan müdahalesi olmadan hedeflere saldıran yeteneğine sahip silah üretimi durdurmak için gereken, yeni bir kampanya çağırdı.

Jody Williams, Katil Robotlar Stop Kampanya, henüz var olmayan BBC bu tür silahların, “iğrenç” olarak söylendi.

Ancak bazı bilim adamları mevcut yasa bunların kullanımını düzenleyen, bir gerçeklik haline gelmelidir yeterlidir savunuyorlar.

İngiliz hükümeti bu tür teknoloji geliştirmek için bir plan vardır söyledi.

Yaygın uçağı olarak bilinen – – İnsansız Hava Araçları gibi özerklik derecesi ile silah zaten yaygın savaş kullanılır.

Ana hikaye okumaya devam edin

Başlangıç ​​Alıntı

Kamu vicdanı “silah sistemlerinde bu mümkün önceden öğrenmek için dehşete

Jody Williams
Kampanyaya katılan kimse
Sadece hedefler seçin ve bir insan komutla ölümcül güç teslim çünkü bu silahların “insan-in-the-loop” sistemleri olarak açıklanmıştır.

Ama Katil Robotlar Stop Kampanya organizatörleri – küresel bir çaba Salı günü başlatılmaktadır – atış yeteneğine sahip – robotik teknolojisindeki ilerlemeler söylemek tamamen özerk “insan-out-of-the-loop” sistemleri önce sadece bir zaman meselesi olduğu anlamına kendi – geliştirilmiştir.

Onlar makineleri yaşıyor ve savaşta ölür kimin güç veren teknoloji kabul edilemez bir uygulama olacağını ve uluslararası insan hakları ve insani yasalar için temel bir sorun teşkil edeceğini savunuyorlar.

Tahminler bu silahların mevcuttur önce olabilir ne kadar üzerinde değişebilir, ancak grubun yeni bir antlaşma ön emptively haydut kendi geliştirme, üretim ve kullanım için gerekli olduğunu söylüyor.

‘İtme’
Anti-personel kara mayınlarının yasaklanması hakkında getirerek onun iş için 1997 yılında Nobel Barış Ödülü’nü kazandı Kampanyası lideri Bayan Williams, BBC News söyledi: “insanlar bizim kampanya hakkında bilgi olarak, onlar akın edecek.

“Kamu vicdanı silah sistemlerinde bu mümkün önceden öğrenmek için dehşete olduğunu. İnsanlar orada katil robotlar istemiyorum.

“Normal insan bunu iğrenç buluyorum.”

Ancak bazı uzmanlar bu tür silahların yasal ve etik sorunlar hakkında açık bir tartışma yerine savunarak, bir yasak için ihtiyaç sorguluyorlar.

Ana hikaye okumaya devam edin

Başlangıç ​​Alıntı

Savunma şu anda “insan müdahalesi olmadan faaliyet geliştirme sistemleri niyeti yok

Rab Astor
Savunma Sorumlu Devlet Müsteşarı Parlamenter
ABD’de Georgia Teknoloji Enstitüsü’nden roboticist Profesör Ronald Arkin, BBC şunları söyledi: “bakış benim açımdan en önemli şey biz savaş içine bu sistemleri acele kalmamasıdır.

“Yasağı aksine bir moratoryum – biz ‘biz doğru yapmak kadar bunu yapmak için gitmiyoruz’ dedikleri – sadece ‘katil robotlar yasağı’, bağırarak daha bana çok daha mantıklı.

“Neden şimdi yapmalıyım?”

İngiltere ve ABD hükümetleri tarafından son açıklamaları savaş tam “out-of-the-loop” insan çekmek için bir isteksizlik öneririz.

Mart ayında, Hever Lord Astor – İngiltere’nin savunma bakanı altında parlamenter – Savunma Bakanlığı “şu anda insan müdahalesi olmadan faaliyet sistemlerinin geliştirilmesi niyeti yok” dedi.

Kasım 2012 yılında ABD Savunma Bakanlığı tarafından verilen bir direktif özerklik derecesi ile tüm silah “komutanlar ve operatörleri güç kullanımı üzerinde insan kararın uygun düzeylerde egzersiz sağlamak için dizayn edilecektir” dedi.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir