WordPress siteniz için 54 dilde destek vermenize olanak sağlayan güzel bir eklenti WordPress Global Translator. Her geçen gün verdiği dil desteğini arttıran bu eklenti aslında çevirisini tamamen google translate üzerinden sağlıyor. Farkı ise siteyi hiç google translate bağlamadan direk içerisinde bir tıkla çevirmenize olanak sağlıyor. Bu açıdan daha çok tercih edilme sebebi oluyor.

Her zaman ki gibi eklentimizin son sürümünü wordpress.org/extend/plugins/global-translator/” target=”_blank”>buradan indirip dosyalarını plugins/ klasörü altına atıyoruz. Daha sonra admin panelinden Eklentiler sekmesi altından etkinleştiriyoruz. Tabi bununla bitmiyor.

Eklentiyi nerede kullanmak istiyorsak ;

– Temanız widget desteği veriyorsa ki artık yeni versiyonu ile vermeyen yoktur ki oladabilir. Bileşenler sekmesinden “Global Translator” u sidebar ınızda veya kullanmak istediğiniz bölgeye eklemeniz yeterli olacaktır.

– Temanızın widget desteği yoksa alttaki kodu sitenizde nerede kullanmak istiyorsanız oraya eklemeniz yeterli olacaktır.


Eklenti hakkında herhangi bir sorun yaşarsanız bu yazı altından yorum yaparak veya sitemiz iletişim sayfası altından bize ulaşarak sorabilirsiniz.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir