Birçok kullanıcı tarafından ne amaçla kullanıldığı bilinmeyen ve varsayılan olarak paket içerisinde yer alan WordPress eklentisidir. Hello ve Dolly kelimesi Louis Armstrong tarafından söylenen iki kelimeyi sembolize etmektedir. Eklentiyi etkinleştirdiğinizde yönetim panelinin sağ üst köşesinde rasgele sözler göreceksiniz. Sözler ingilizce olduğundan dolayı ne olduğunu anlamata zorluk çekebilirsiniz. İyisi mi biz yolumuza devam edelim.

İPUCU: Eklenti yönetim ekranında yer alan Etkinleştir / Etkisizleştir seçeneklerini kullanarak eklentilerini aktif ve pasif yapabilirsiniz. Düzenle seçeneğine tıkladığınızda eklenti dosyası, eklenti editöründe açılır ve düzenleme işlemleriniz için hazır hale gelir. Sil seçeneğine tıklayarak eklentiyi sitenizden kaldırabilirsiniz.

Çoğu zaman eklentiler WordPress çekirdeği ile kardeş kardeş geçinirler. Bazende diğer eklentiler ile çakışabilir ve uyum sorunları ortaya çıkabilir. Eğer sitenizde garip sorunlarla karşılaşırsanız, muhtemelen eklentiler ile alakalı çakışma durumu söz konusudur. Eklentilerinizi toplu olarak etkisizleştirip, çeşitli kombinasyonlarda etkinleştirerek, sorun çıkartan eklentiyi bulabilirsiniz. Böylece sorunda ortadan kalkmış olur.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir