Nokia, New York’ta yeni çıkardığı iki yeni akıllı telefonunun tanıtımını yaptı. Windows Phone 8 işletim sistemini kullanan telefonlar büyük ilgi gördü. Bu telefonlardan birinin modeli Lumia 820 birinin modeli ise Lumia 920 oldu. Bu telefonların özelliklerini aşağıdaki paragrafları okuyarak öğrenebilirsiniz.

Lumia 820
4.3 inç bir ekrana sahip olan Lumia 820, 1.5 GHz çift çekirdek işlemcisi sayesinde çok istikrarlı ve hızlı çalışabiliyor. 8 MP kamerası olan bu telefon aynı zamanda Full HD video kaydı da yapabiliyor. Micro SD hafıza kartı sayesinde hafıza düzeyi de arttırılabiliyor.

Lumia 920
4.5” inç bir ekrana sahip olan Lumia 920, 1.5 GHz çift çekirdek işlemcisi sayesinde çok istikrarlı ve hızlı çalışabiliyor. 8 MP kamerası olan bu telefon aynı zamanda Full HD video kaydı da yapabiliyor. Yakın alan iletişim (NFC) özelliğini de bulundurabiliyor.

Her iki telefonun en önemli özelliği ise Kablosuz Şarj olabilmeleri olarak belirlendi. Getirdiği en büyük yenilik olarak konuşulan kablosuz şarj, telefonları cihazın yüzeyine konulduğunda şarj edecek. Tıpkı ev telefonları gibi şarj olacak olan bu telefonlarda kablo ile uğraşmanız gerekmeyecek. Türkiye’ye gelecek mi diye sorulan soruların cevabı da alındı. Nokia Genel Müdürü “Çiçek Uyansoy” yaptığı konuşmada bu telefonların 2012 yılı içerisinde Türkiye’ye gelebileceğini açıkladı.

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir