Parklar, bahçeler ve kentsel alanlarda yeşil alan orada yaşayan insanların yaşam refah ve kalitesini artırmak, Exeter çalışmanın bir üniversite diyor.

17 yılda 5000 İngiltere’de hane verileri kullanarak, araştırmacılar yeşil bir bölgede yaşayan önemli bir olumlu etkisi olduğunu buldu.

Bulgular şehir plancıları bilgilendirmek hem de toplum üzerinde etkisi için yardımcı olabilir, dediler.

Çalışma dergisinde Psychological Science yayınlandı.

Araştırma ekibi onlar ülke çapında ev taşındı 1991 ile 2008 yılları arasında 5.000 ‘den fazla İngiltere hane ve 10.000 yetişkin ardından ulusal bir anket verileri inceledi.

Onlar “yeşil alan etkisi” tahmin etmek için bu süre içinde kendi ruh sağlığı hakkında rapor istedik.

Dr Mathew Beyaz ve Çevre ve İnsan Sağlığı için Avrupa Merkezi’nde arkadaşları onlar yeşil alanlarda yaşayan zaman bireyler daha az ruhsal sıkıntı ve daha yüksek yaşam doyumu rapor bulundu.

Araştırmacılar katılımcıların gelir, istihdam, medeni durum, fiziksel sağlık ve konut tipi zaman içinde değişiklikler oluşturuyor sonra bile bu doğruydu.

Toplum için Faydaları
Dr Beyaz evlilik gibi “büyük isabet” yaşam olayları için daha yeşil bir bölgede yaşayan etkileri ölçeğini göre.

“Biz yeşil alan nispeten yüksek düzeyde bir kentsel alanda yaşayan evli etkisini üçte kabaca eşit refah üzerinde önemli ölçüde olumlu bir etkisi olabilir bulduk.”

Etkisi de işsiz karşı istihdam edilen etkisini, onda eşdeğer olduğu bulunmuştur.

Yaşam doyumu katkıda bulunan diğer faktörler karşı yığılmış bile, daha yeşil bir bölgede yaşayan önemli bir etkisi vardı, çalışma söyledi.

Ana hikaye okumaya devam edin

Yoğun nüfuslu bölgelerde yoğun yaşam tarzları yaşayan insanlar, açık olsun ve yeşil alan erişmek için güçlü olmak için gün için günlük yaşamın stresinden kaçmak için harika bir yoldur “dir

“Bu parkı geliştirme veya bakım için de kıt kamu kaynaklarının, yatırım nasıl karar vermeye çalışırken, ve onların paranın karşılığını alırsınız ne patlama bulmaktan zaman karşılaştırmalar Bu tür politika için önemli olan,” Dr Beyaz dedi.

Bir birey için etkisi küçük olsa da, o geniş toplum için yeşil alan potansiyel olumlu etkileri önemli olabileceğini işaret etti.

“Bu araştırma psikologlar, kamu sağlığı yetkilileri ve kentleşme ve kent planlama nüfus sağlık ve refah üzerinde sahip olabileceği etkileri öğrenmeye ilgi kent plancıları için önemli olabilir.”

Beth Murphy, ruh sağlığı yardım Mind bilgi yöneticisi, şunları söyledi: “yoğun nüfuslu bölgelerde yoğun yaşam tarzları yaşayan insanlar, açık havada ve erişim yeşil alan elde edememek için gün için günlük yaşamın stresinden kaçmak için harika bir yoldur.

“Araştırmamız açık havada ‘yeşil egzersiz’ yer aldı insanların% 94 kendi ruh sağlığı yararlandı ve fiziksel sağlık üzerinde büyük etkileri olabilir söyledi göstermiştir.

“Bu kentsel planlama, ya da halk sağlığı stratejisi geliştirme yerel yönetim ile ilgili herhangi bir Politikacılar için düşünce için gıda olduğuna inanıyorum.”

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir